Parafianie rządają tortur dla gimnazjalistów, którzy sprofanowali hostię!

2
11251
źródło pixabay.com

Jasło jest niewielką miejscowością leżącą na Podkarpaciu. Za to wielką pod kątem osób wierzących i uczestniczących w nabożeństwach.  Przy takim zestawieniu nie można się w ogóle dziwić, że reakcja proboszcza oraz wiernych z taką intensywnością uderzyła w bądź co bądź, głupie zachowania trzech gimnazjalistów. Czu wyplucie hostii zakończy się dla nich kalectwem?

Oni są tutaj skreśleni. W tym momencie kilka razy wrzuciliśmy im do domów butelki z benzyną, czasami polecą jakieś kamienie. U nas jest dużo byłych partyzantów. Przy okazji prawie wszyscy głosujemy na PIS. Nic nam to nie zrobią. – mówi jeden z mieszkańców Jasła idący pod rodziny dom jednego z chłopców z widłami i flagą Polski.

Zachowanie chłopców, choć gorszące, zostało rozdmuchane do międzynarodowej rangi. Ponieważ w islamie za taką profanacje czekałaby ich najprawdopodobniej śmierć, ksiądz proboszcz proponuje rozwiązania pośrednie.

Przy takim zachowaniu nie może być mowy o półśrodkach. Inkwizycyjne metody od ekskomuniki zaczynając, będą najlepsze. W tym łamanie stóp w imadle, krzesło nabijane ćwiekami, może lekkie przypalenie, lub nowoczesne podłączenie do prądu będą wskazane – mówi ksiądz probosz, do którego parafii należeli chłopcy.

Parafianie oraz proboszcz mogą liczyć na wsparcie stanowczej większości kół różańcowych, które już zbierają podpisy celem pozwolenia na przeprowadzenie tortur. Dyspensa ma zostać wystawiona na 24 godziny, w których parafianie ukarzą krnąbrnych młodzieńców.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.

2 KOMENTARZE

  1. http://pl.blastingnews.com/felietony/2016/04/uczniowie-z-jasla-protestuja-przeciwko-klerykalizacji-kraju-wypluli-i-podeptali-hostie-00893725.html W 1901 roku polskie dzieci we Wrześni rozpoczęły strajk w proteście przeciwko pruskiej germanizacji szkół. Za odmowę recytowania pacierza w języku niemieckim, uczniowie zostali dotkliwie pobici przez niemieckiego katechetę. Rozpoczął się strajk. Państwo pruskie pozwało dzieci do sądu. Zasądzono kary więzienia. Czy do podobnego wydarzenia dojdzie w Jaśle? Czy dzieci z Jasła zostaną pozwane do sądu za wyplucie i podeptanie hostii?

    Katolicka hostia jest artefaktem, w imieniu którego Kościół katolicki zwalczał czasami stosem tak zwanych heretyków. Jeszcze w średniowieczu ścierały się w teologii chrześcijańskiej dwa poglądy. Według pierwszego, hostia jest jedynie symbolem boskiego ciała Chrystusa. Według drugiej doktryny, konsekrowany podczas mszy opłatek staje się rzeczywistym, fizycznym ciałem Chrystusa. Zwyciężył drugi pogląd. Zwolennicy pierwszego byli szykanowani w XI i XII wieku – czasami stosem.

    Wyplucie i podeptanie hostii, rozumiane jako akt protestu, intertekstualnie odnosi nas do czasów średniowiecznych, w których dochodziło do krwawych „jatek” pomiędzy chrześcijanami spierającymi się o naturę hostii. Opłatek, który katolicy, przyjmują podczas rozmaitych mszy, nie jest więc wcale święty. Jest naznaczony raczej groteskową historią swojego życia, mającą smak „pieczonego na ogniu mięsa”.