Nauczyciele wygrali! Gimnazjum zostaje a w nim… klasy profilowane!

0
5527
źródło pixabay.com (CC0)

Kilka dni temu odbył się strajk nauczycieli. Wspierany przez opozycję, tłum wykrzykiwał swe niezadowoleni prosząc o pozostawienie gimnazjów w spokoju. Sprawie przyjrzało się Ministerstwo Edukacji.

Po ponownym przeanalizowaniu wszystkich argumentów doszliśmy do wniosku, że będziemy przychylni prośbie nauczycieli. Gimnazjum zostaje. Na warunkach związków zawodowych – twierdzą politycy

Zmiana nastąpi w samym nauczaniu. Każda klasa będzie miała przyporządkowany profil, który pozwoli na rozwijanie zainteresowań ucznia.

W ten sposób stworzone zostaną klasy o profilu call center, serwisu sprzątającego, baristy, recepcjonistki, kopacza a nawet zamiatacza i szatniarza!

W zależności od potrzeb na taniego pracownika w Europie, klasy będą miały przydzielony język obcy główny. Zdanie go na poziomie podstawowym (słuchanie i rozumienie poleceń) będzie głównym czynnikiem wpływającym na ewentualny awans do wyższej klasy.

Działanie ma zasilić zagraniczną gospodarkę odpowiednio przygotowanymi pracownikami niskiego szczebla. Do sprzedaży pójdą przede wszystkim dzieci z domów o lewackich poglądach, wegetariańskich, żyjących bez ślubu kościelnego oraz rowerzystów.

Zarobione pieniądze mają trafić po połowie do funduszu nauczycieli oraz Skarbu Państwa z oznaczeniem statutowym programu 500+.

Pomysł został wstępnie zaakceptowany przez Ministerstwo Rozwoju i niedługo trafi na wokandę Ministerstwa Edukacji.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.