Dramat posiadaczy kredytów we frankach – frank szwajcarski już po 10 zł!!

0
2288
źródło pixabay.com (CC0)

Po wygranym mecz w 1/8 finału Polska drużyna przeszła do ćwierćfinału nokautując Szwajcarów. Niestety odbiło się to również na światowej gospodarce. Kurs franka szwajcarskiego do złotego poszybował do 10 pln. Jest to najwyższa cena tej waluty w historii nowożytnego świata. Przedstawiciele rządu alarmują: Frankowicze. Sprzedajcie domy. Wyjedźcie za granicę.

Po zwycięskim meczu ze Szwajcarią jeszcze opadają emocje. Wielu prawdziwych fanów piłki nożnej do późnych godzin wieczornych świętować będzie osiągnięcie sukcesu. Pierwszy raz zaszliśmy tak daleko. I idziemy dalej!

Niestety część frankowiczów zauważyła niepokojące ruchy na giełdach światowych. W odpowiedzi na przegrany mecz, rząd szwajcarski uwolnił walutę do tego stopnia, że za jeden frank szwajcarski zapłacimy aktualnie niemal 10 pln!

Wysoka cena franka kolejny raz podniosła kwoty spłacanych kredytów. Przy aktualnej stopie procentowej rata zaciągniętej pożyczki wzrosła od godziny 18.00 o 270%!

Polski rząd nie jest bierny na zachowanie Szwajcarów. Car Rzeczpospolitej doradził frankowiczom, aby sprzedali dom i wyjechali za granicę. Najlepiej poza Unię.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.