To Cię zaskoczy! Czy wiesz dlaczego psy liżą sobie jajka?

0
10909
źródło pixabay.com (CC0)

Naukowcy zbadali jedną z największych zagadek świata zwierząt. Sprawdzono dlaczego psy liżą się w okolicach miejsc intymnych oraz dlaczego szczególnie często zdarza im się to robić w towarzystwie ludzi.

Setki godzin obserwacji oraz badania behawioralne pozwoliły na wstępne ustalenie przyczyny zachowania zwierząt. Choć nie było to łatwe – na podstawie zebranych informacji przeprowadzono analizę sytuacyjną.

Właściciele czworonogów zgłoszonych do programu badawczego zaznaczali, że ich zwierzętom brakuje oznak rytuału podczas lizania jąder. W tym standardowego miejsca czy godziny rozpoczęcia toalety. Obserwowane psy robiły to wyłącznie przez wybranych przez siebie porach oraz miejscach.

Powtarzalność schematu zachowań można było zauważyć jedynie w jednym przypadku. Lizanie jąder zawsze odbywało się w obecności właściciela zwierzaka lub naukowców.

Zebrane informacje pozwoliły na postawienie ostatecznej tezy. Psy liżą jajka – bo mogą.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.korytkowo.pl to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.