Nie będzie 20 milionów złotych dla szkoły o. Rydzyka. Będzie więcej.

0
1457
źródło canva.com

Planowane przekazanie 20 milionów złotych dla prywatnej szkoły o. Rydzyka zostaje odwołane i przeniesione do lamusa. Po milionowym feedback’u jaki otrzymała partia rządząca, postanowiono wycofać się z projektu „20 milionów dla o. Rydzyka”. Nowy, naprędce napisany program jest jeszcze bardziej zadziwiający.

Teatry jako kolebka kultury i sztuki są OK. Z tym, że dobrze prowadzone powinny się same utrzymać. Nie to co Wyższa Uczelnia. Edukację trzeba wspierać, ponieważ jak wiadomo student jest głodny i cierpi na suchoty. Nie możemy więc wymagać, aby szkoła o. Rydzyka podnosiła opłaty celem zabrania środków na swoje potrzeby – mówi wiceminister klutury

W internecie po tej wypowiedzi zawrzało. Połowa internetu się śmiała, druga połowa załamywała ręce. Jak podsumowali facebookowicze – Kolejne przesunięcia budżetowe idą w kierunku ukontentowania kościelnych przyjaciół, którzy w trakcie kampanii usilnie podnosili morale wśród obecnej partii rządzącej oraz potencjalnych, wtedy wyborców.

Ponieważ informacje o poświęconym budżecie dla o. Rydzyka wzbudziły wśród społeczeństwa pewien niepokój – projekt odwołano. Teatry otrzymają swoje 20 milionów z powrotem, a o. Rydzyk będzie musiał nacieszyć się wyłącznie… 147 milionami złotych odebranym z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak komentują sprawę posłowie Prawa i Sprawiedliwości? Musieliśmy ojca jakoś przeprosić. Wymyśliliśmy więc, że w ramach rekompensaty przelejemy mu trochę więcej pieniędzy. Nic wielkiego. – mówią wchodząc do rządowych limuzyn.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.