Emeryci dostają za dużo. Rząd nakazał natychmiastowe przerachowanie świadczeń!

2
4155
źródło pixabay.com (CC0)

Na zlecenie ZUSu został przeprowadzony zewnętrzny audyt obrotów. Okazało się, że wyliczenia emerytur powstały za pomocą przestarzałego systemu, który nie uwzględnia wielu bardzo ważnych czynników.

Zaskakujący wynik ekspertyzy wykazał szereg niedopuszczalnych błędów jakich dopuścili się urzędnicy korzystając z przestarzałego sytemu. Wszystko wskazuje na to, że rok 2018 stanie pod znakiem ponownego przeliczania emerytur.

Ekonomiści którzy zajęli się zagadnieniem waloryzacji oraz wyliczania podstawowej kwoty świadczenia wzięli pod uwagę min. straty, którymi obarczany jest budżet państwa oraz stale zwiększającą się średnią długość życia.

Wynik okazał się zaskakujący. Nowoczesna medycyna oraz podniesiony standard życia wpływa korzystnie na długowieczność beneficjenta przy okazji obarczając skarb państwa większymi kosztami utrzymania emeryta.

W związku z tak postawioną tezą okazało się, że jedyną wyjściową z patowej sytuacji jest obniżenie wypłacanych świadczeń o ok 35-45%.

Dodatkowo, zostanie wprowadzona waloryzacja wsteczna, która uchroni ZUS przed bankructwem. Beneficjent pobierający świadczenia po 78 roku życia otrzyma obniżkę emerytury w wysokości 1% za każdy miesiąc „przeżycia”.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.korytkowo.pl to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Polub ten materiał na fejsbuku

2 KOMENTARZE

  1. Jak będziecie równo dzielić to nie będzie potrzeby obniżania emerytur i tak już mocno skromnych! Zlikwidować kominy placowe i opłacanie wysokimi kwotami księży. Swoim też należy dawać emerytury według zasad ogólnych, a nie wg specjalnych przepisów! W tym Państwie powinna być równość obywateli! Pieniądze z Budżetu należy wydawać w sposób gospodarny, a nie rozrzutny!