Znana pisarka „(…)moi dziadkowie tworzyli bandy UPA (…)”

0
1648

Olga Tokarczuk, autorka kontrowersyjnych słów, takich jak. Polacy – mordercy Żydów, musi się teraz zmagać z „falą hejtu” i jak postanowiła – zacznie pozywać hejterów do sądu. 

W rozmowie z TVP Info Olga Tokarczuk twierdzi, że – wymyśliliśmy sobie historię Polski – oraz – Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy, jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów – dodała.

Jak twierdzi sama pisarka – (…) jestem Żydówką czy Ukrainką, a moi dziadkowie tworzyli bandy UPA. (…)wyznaje niepewna swojego pochodzenia.

Olga Tokarczuk otrzymała nagrodę za swoją książkę o Żydzie z Podola, który porusza się po osiemnastowiecznym Państwie Polskim. W swojej powieści porusza również wątek uchodźców. Z sentymentem wraca do czasów, gdy Rzeczpospolita była krainą wielu kultur, religii i narodowości.

—-

Jako redakcja The Onion Daily uważamy, że każdy ma prawo do swojego zdania. Tak jak autorka na temat historii Polski, jak i czytelnicy na jej temat. Rozpoczynając dyskusję trzeba pamiętać o ich konsekwencjach. Nie zgadzamy się jednak na wulgaryzmy i obrażanie innych osób. Takie komentarze zostaną usunięte, a użytkownicy zablokowani. Przypominamy, że wszystkie cytaty zostały wycięte z kontekstu.

źródło Pikio.pl oraz Pikio.pl

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw