„Smoleńsk 2: Zemsta Tuska” – Sequel megahitu niebawem w kinach! (SPOILER)

0
4442
źródło pixabay.com (CC0)

Tajemnicza katastrofa samolotu powoduje śmierć najważniejszych osób w pewnym europejskim mocarstwie. Samotna dziennikarka próbuje odnaleźć dowody ukazujące globalny spisek, w jaki uwikłały się osoby z „listy śmierci”.

Jest końcówka 2016 roku. Z delegacji rządowej wracają premier, wicepremier, posłowie, senatorowie i kilku ministrów. Niestety, tak jak kilka lat wcześniej, wszyscy znajdują się w jednej, przestarzałej maszynie, która może nie dolecieć do celu.

Pasażerowie upychani są dosłownie wszędzie. Siadają sobie na kolanach, kilka posłanek wchodzi do luku bagażowego. Minister obrony chowa się w schowku na bagaż podręczny. Ktoś zamyka się w toalecie. Podczas przepychanek jedna ze stewardess zostaje wypchnięta na płytę lotniska. Wszyscy chcą lecieć.

Spektakularny początek filmu, którego scenariusz napisało życie. Za chwilę samolot miał wystartować w swój ostatni rejs. Zaczęto odmawiać modlitwy, ktoś siorbał coś z piersiówki.

W pewnym momencie pilot ogłosił zakończenie ćwiczeń i opuszczenie pojazdu.

Następnie wchodzi Prezes. Cały na biało. Informuje podróżnych, że kolejna katastrofa mogłaby być na tyle efektowna, że „pierwsza” poszłaby w odstawkę. Zaznacza, że nie zamierza dodawać kolejnych nazwisk do apelu, ani zmieniać jego treści.

Szczęściu i radości nie ma końca.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.