Potężne miasto? Nie! To zdjęcie Chińskiego, największego na świecie lotniskowca!

0
1449
źródło canva.com

W połowie 2015 roku świat okrążyła wiadomość, że Chińska Republika Ludowa buduje dwa kolejne lotniskowce. Wiadomym było, że CRL od kilku lat w wyścigu zbrojeń stara się o zajęcie miejsca w czołówce najliczniejszej i najbardziej zaawansowanej armii. Pierwsze miejsce na podium udało się im co prawda zająć jeżeli chodzi o ilość, ale w stosunku do technologi nie święci triumfów. Tak było do czasu.

Dzisiejszym popołudniem świat obiegła zaskakująca informacja. Chińskie Centrum Prasowe poinformowało, że są w ostatniej fazie budowy 1400 megatonowego (14 000 000 000 000 kg) lotniskowca. Ogrom jednostki można wyobrazić sobie porównując okręt z Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Jakby go oczywiście położyć na ziemie. I pomnożyć jego długość przez 150 razy. Na jego pokładzie znajduje się kilkanaście wieżowców, kilkadziesiąt tysięcy mieszkań oraz co najważniejsze – kilka milionów stanowisk obsługi.

Na pokładzie statku znajdzie się oprócz mieszkań, wieżowców oraz obsługi, miejsce dla kilku tysięcy samolotów, czołgów, piechoty oraz całej reszty militarnego zaplecza.  Na pływającej wyspie znajdzie się również miejsce na pola uprawne, bydło oraz fabryki przetwarzające produkty w czystą energię w postaci pożywienia.

Warto dodać, że to nie pierwsza niesamowita historia przekazana Chińczykom przez ich media. Ostatnimi rewelacjami było np. wygranie Mistrzostw w Piłce Nożnej czy ogłoszenie zmiany najczęściej posługiwanego się języka na świecie z Angielskiego na Chiński.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.