Polska: Będą zmiany na banknotach. Sprawdź, kto i kogo zastąpi!

0
1072
źródło pixabay.com

Narodowy Bank Polski w ścisłej współpracy z rządem postanowił podmienić postacie na banknotach. Wszystko celem zainteresowania międzynarodowej opinii publicznej, która dzięki zabiegowi ma ponownie zainwestować miliardy dolarów w turystykę „Najbardziej Dziwnego Państwa” na świecie.

10 pln – Mieszko I
Książe Mieszko I z dynastii Piastów ma ustąpić miejsca Cleo. Piosenkarki znanej ze współpracy z Donatanem i lubującej się w teledyskach związanych z wiejską częścią społeczeństwa. Spekulanci twierdzą, że zamiast piosenkarki może pojawić się jej hostessa, ubijająca masło i wylewająca sobie śmietanę na piersi.

20 pln – Bolesław Chroby
Jako pierwszy koronowany król Polski, Bolesław Chrobry może oddać miejsce odbitego wizerunku wyłącznie znanej osobistości, a przynajmniej odpowiednio rozpoznawalnej. I w ten sposób w tym miejscu pojawi się słowo „kurwa”. Jest to jedna z pierwszych rzeczy, której dowiadują się obywatele świata nt. Polski, po zetknięciu z Polakami.

50 pln – Kazimierz III Wielki
Osoba, która zastała Polskę drewnianą, a zostawiła murowaną, również musi mieć godnego zastępcę. Postać, dzięki której wychowało się tysiące Polaków. Miejsce tej postaci ma przyjąć „zapiekanka”. Polska buła z pieczarkami i serem podobno podbija podniebienia turystów wszelkich narodowości.

100 pln – Władysław II Jagiełło
Wielki Książę Litewski i Król Polski może ustąpić miejsca na banknocie wyłącznie wyjątkowej postaci. Będzie nią, a właściwie będą nią Polki. Zdjęcie trzech Polek ma przedstawiać niezależne, lekko wyuzdane, ale i odważne kobiety. Dokładnie te Polki, przez które nie zarobiły burdele, sypiając z swoimi wymarzonymi południowcami podczas Euro2012. Tu. W całym kraju.

200 pln – Zygmunt I Stary
Najwyższy nominał musi w swojej kopercie nosić najbardziej zasłużone grafiki. W związku z tym, rezygnując z Króla Polski, wstawione będzie logo niemieckiej marki samochodowej. Jak niegdyś głosił szyld jednego z zagranicznych biur podróży na terenie Niemiec Przyjedź do Polski na wakacje. Twoje auto już tam jest„.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.