Polacy największymi zwolennikami finansowania religii w szkołachw EU.

0
1345
źródło Flickr.com

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster, Polacy są zwolennikami finansowania religii w szkołach z budżetu państwa. Dodatkowo chcą dopłacać do rozbudowy Kościoła Katolickiego w Polsce z własnych pieniędzy. Hasło „Kościół na każdej ulicy” przygotowują wierni.

Pierwsze pytanie na jakie odpowiedzieli badani brzmiało „czy religia w szkołach powinna być obowiązkowa?”. Twierdząco odpowiedziało 94% pytanych, odpowiedź „NIE” wybrało 1% respondentów, reszta nie miała zdania w tej kwestii.

Najciekawsze jednak są wyniki dotyczące drugiego pytania zadanego Polakom przez IBP tj. „Kto powinien finansować lekcje religii w szkołach?”.

Za tym aby nauczanie religii w polskich szkołach finansowano z budżetu państwa opowiada twierdząco 96% pytanych. Z kolei 1% Polaków chciałoby, żeby lekcje religii w szkołach finansował Kościół katolicki (oraz inne związki zawodowe, jeśli ich religia jest nauczana w danej szkole). Jedynie 0,5% respondentów wskazało rodziców, jako źródło utrzymania katechetów. Ludzie jako rodzina, ramiona kościoła do zarabiania pieniędzy… Chcą z własnej kieszeni fundować budowę nowych świątyń rozgrzewając w ten sposób wiarę w duszach wiernych. Hasło, które wybrali respondenci do rosszerzania tej akcji brzmi „Kościół na każdej ulicy”

O komentarz do wyników badania poproszono katolickiego publicystę, Tomasza Terlikowskiego.

Lekcje katechezy zostały wprowadzone do planu lekcji na skutek umów międzynarodowych. Jeśli Polacy uważają, że te umowy są cudowne, a lekcje religi potrzebne, to i ja się cieszę. Następnym krokiem będzie zniesienie nauki języków obcych na rzecz zwiększenia lekcji religii – stwierdził w rozmowie z Super Expressem Terlikowski.

Wyniki sondy są niesamowite. W sytuacji, gdy w krajach UE zamykane są Kościoły, a księża szukają możliwości przebranżowienia, Polsca stoi na szczycie. Wiadomo, że sondaż został przeprowadzony przez proboszczów toruńskich parafii pod opieką ojca Tadeusza Rydzyka.

źródło, inspiracja i zerżnięcie tekstu z pikio.pl

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.