Odejście UK z UE oznacza koniec j. angielskiego! Kaczyński: będziemy mówić po polsku!

0
1432
źródło pixabay.com

Unijni urzędnicy po ogłoszeniu wyników głosowania za pozostaniem lub odejściem UK z EU pokazali, że nie dadzą sobie w kaszę dmuchać. Oficjalne stanowisko Prezydenta Europy zostało ogłoszone dzisiejszego popołudnia – jeżeli UK odchodzi ze wspólnoty, musi ze sobą zabrać swój język. Prawicowe partie są w szoku. 

Oficjalny komunikat informujący, że język angielski przestanie być językiem urzędowym we wspólnocie, został przyjęty przez wszystkich podobnie. Widać w tej decyzji sporo racji, niestety każdy dostrzega również minusy.

Musieliśmy podjąć taką decyzję. Nie może być tak, że Anglia zaczyna dyktować nam warunki, odchodząc ze struktury – mówi rzecznik UE

Partie skrajnie prawicowe (część o poglądach nacjonalistycznych) poparły decyzję urzędników.

Jedynym zaskoczeniem dla wszystkich była zapowiedź Prezesa Kaczyńskiego, który ogłosił, że albo j. polski zostanie językiem urzędowym w UE albo ogłosi głosowanie za Brexitem. Internauci w całej Europie nie pozostawiają na Polakach suchej nitki. Ilość memów zalewających zagraniczne portale jest potężna.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.