Nowy sposób kolędowania. VideoChat z księdzem i tipy za zabawę kropidłem!

0
927
źródło pixabay.com (CC0)

Coraz więcej księży rozpoczyna przygodę z nowymi mediami. W czasie kolędowania, wiedza o wykorzystaniu internetu może okazać się przydatna. Szczególnie gdy jednego z księży kolędnika dopadnie grypa.

Probosz wsi z Dolnego Śląska wpadła na doskonały pomysł. Gdy się rozchorował, wysłał na kolędę sprzątaczkę z kucharką. Te zamiast zbierać pieniądze, postanowiły wypełnić posługę za księdza.

Na lepszy pomysł wpadł ksiądz z Podkarpacia. Słysząc o awanturze ze śląskim księdzem, postanowił rozwinąć zbieranie datków o zasięg globalny. Przy okazji działając samodzielnie, czyli wykluczając czynnik ludzki.

Ksiądz powoli się rozkręcał. Finalnie nagrał dwu godzinny film, który już podczas nadawania stał się hitem internetu.

Bilans tipów, min. za zabawę kropidłem przekroczył najśmielsze oczekiwania. Kuria z niecierpliwością czeka na przekazanie dziesięciny ze zbiórki.

Jedynym problemem w sprawie jest fakt, że ksiądz użył portalu porno z video roomami do nadania swojej audycji live.

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.