Nowelizacja szwedzkiego kodeksu karnego: prawo musi nieść pierwiastek nadziei!

0
989
źródło pixabay.com (CC0)

Kryminaliści nie będą mieli lekko. Dodatkowe lata zasądzane w postępowaniach karnych to odpowiedź na fale protestów frontu narodowego. W odpowiedzi szwedzcy parlamentarzyści przemycili z ustawą coś „ekstra”.

Długość zasądzanych wyroków będzie znacznie dłuższa niż dotychczasowo. Dodatkowo o zwolenienie warunkowe skazany będzie mógł ubiegać się dopiero po odbyciu 3/4 długości wyroku.

Podwyższenie minimalnej sankcji jest reakcją ustawodawcy na zbyt dużą liczbę kar orzekanych w zawieszeniu. – twierdzą szwedzcy politycy dodając – Mimo surowszych kar, nie zapomnieliśmy o zasianiu w przestępcach pierwiastka nadziei.

Po wejściu w życie nowelizacji prawa karnego, zmieni się również procedura dochodzeniowa policji.

Z protokołów całkowicie znikną zapisy o kolorze skóry czy akcencie wymowy napastnika w tym opisy znaków szczególnych. Wymazane z dokumentów zostanie wszystko co może zostać odebrane za przejaw ksenofobi.

Policja nie komentuje wchodzącej w życie nowelizacji. Możliwe, że jest to podyktowane brakami kadrowymi wynikającymi z ogromnej ilości wypowiedzeń składanymi przez funkcjonariuszy na wszystkich szczeblach.

Albo po prostu nie mają czasu.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.korytkowo.pl to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Polub nas na fejsbuku