Niehumanitarny ubój zakazany. Unia wprowadza regulacje dotyczące rzezi zwierząt.

0
1547
źródło pixabay.com (CC0)

Badania przeprowadzone przez Unijny Inspektorat Weterynarii wykazały wiele nieprawidłowości w pracy większości ubojni. Uchybienia w procedurach mnożą się z każdą kontrolą ale kilka z błędów popełnianych przez rzeźników jest raczej powtarzalna.

Audyt największych w Europie rzeźni potwierdził, że około 10% zwierząt jest ogłuszone nieskutecznie. Niestety działanie ciągnie za sobą następstwa w postaci przeprowadzenia uboju na świadomym, cierpiącym zwierzaku. Unia postanowiła więc walczyć o ich prawa.

Prawa zwierząt muszą być egzekwowane jakby chodziło o ludzi. Skazywanie na śmierć w tak okrutny i niehumanitarny sposób jest odrażającym przedstawieniem do czego doprowadziło uprzemysłowienie świata. – twierdzą unijni komisarze pracujący nad zagadnieniem.

Bydło, trzoda chlewna, drób przyzagrodowy oraz wszystkie zwierzęta futerkowe otrzymają możliwości, których nigdy nie miały.

Dzięki zmianom każdemu zwierzakowi należy się prawo do sprawiedliwego procesu, prawnika na koszt podatnika, a w przypadku skazania na śmierć – godnych warunków od chwili osadzenia do momentu wykonania wyroku. W przypadku zwierząt deklarującym przynależność religijną również do obecności duchownego podczas wykonywania wyroku.

Niestety, rewolucyjna zmiana spotkała się z dezaprobatą niektórych mniejszości. Między innymi nie odnaleziono imama który zgodziłby się towarzyszyć świni w jej ostatniej drodze życia.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.korytkowo.pl to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Polub nas na fejsbuku