Kupiłeś auto marzeń? No to świetnie! Od poniedziałku 08.02 zaczyna się granda.

0
1276
źródło canva.com

Są gusta i są guściki. Jedni lubią małe, inni duże i szybkie. Z automatyczną skrzynią biegów lub manualnu. Łączy je kilka wspólnych akcentów – służbą do czegoś. Pracy, zabawy lub wkurzania sąsiadów. Mają koła, kierownicę, kilka siedzeń. Wszystko pięknie. Tylko raczej od dzisiaj (poniedziałek 08.02) nie będziesz miał jak nim jeździć.

Ponieważ okazało się, że zwiększanie akcyz paliwowych i nakładaniu kolejnych podatków nie łata w ogóle dziury budżetowej (ponieważ każdy wzwyżka zbiórek kasy kończy się wysokimi premiami tych przy korytach) rząd znalazł genialny sposób na totalnie zaklejenie, zaszpadlowanie i zalanie dziury budżetowej. Ba. Nawet coś z tego ma zostać!

DPZ czyli Dział Polskich Zaminników to Polska nowa jednostka, która ma wymyślać nowe projekty produktowe, które zastapią oryginalne np. zachodnie. Wzorcem Chin, od kilku miesięcy grupy ludzkich xerokopiarek jeździły po świecie i robiły zdjęcia, szkicowały, przekupywały i odkupywały co się da. Aby w narodzie żyło się lepiej i dostatnio. Na początku organizacja była przykryta tak głęboko, że nikt o niej nie widział. Jak wiadomo wszystko co zakopane wyłoni się w sposób nieoczekiwany i historycznie zapamiętany.

I tak od poniedziałku 08.02:
– zamiast paliwa 98 i 95 oktanowanego, lać będziemy 60 i 65 oktanowe. Cóż, to oznacza oprócz śmierci dla silnika? Taniej dla konsumenta nie będzie, ale pieniążków w kasie więcej zostanie.

– komunikacja zbiorowa zmuszona będzie o zmniejszenie taboru o 90%. Poza tym w/w paliwo i tak nie uciągnie. Zalecane jest sprawienie sobie i rodzinie rowerów a na czas zimy, chów psów zaprzęgowych.

– z powodu braku taniej i a dobrej jakościowo paszy dla zwierząt, zaprzestajemy produkcji zwierząt na rzeź. W sumie to logiczne. I jakże pro społeczne.

– palaczom papierosów zamieniamy tytoń na węgiel (celem wsparcia Polskich kopalni!)

Za wszystkie wymienione wyżej czynniki społeczne dziękujemy rządowi. Pracownikom budżetówek oczywiście nalezy się podniesienie trzynastek i dodanie czternastych pensji. Mimo tego każdego miesiąca, na spłatę dziury budżetowej zwiększymy wypłacalność środków o 1000 złotych. Miesięcznie!

źródło - http://www.dlugpubliczny.org.pl/
źródło – http://www.dlugpubliczny.org.pl/

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.