Kobiety pod kopalniami, warsztatami i tartakami. Korwin może nas pocałować w…

0
859
źródło pixabay.com (CC0)

Po skandalicznej wypowiedzi europosła Janusza Korwin-Mikkego rozpoczął się maraton przepychanek wśród internautów. Fora internetowe zagotowały się pod naporem wymienianych argumentów. Część kobiet poszła o krok dalej, porzucając dotychczasowe zajęcia.

Dziesiątki, setki, a nawet tysiące kobiet ustawiło się pod zakładami pracy w całym kraju.

Te z zajęć, które zostały okrzyknięte za ciężkie i typowo męskie, są głównym powodem naszych problemów z brakiem równouprawnienia. Musimy to zmienić. – twierdzą internautki.

Zaskoczeni górnicy, hutnicy, drwale oraz mechanicy z początku wymieniali się uśmieszkami widząc tę niecodzienną sytuację. Wielu z nich komentowało pojawienie się „kobitek” w załodze, dodając, że zmiana, choć przeczy tradycji, może być nie najgorszym z pomysłów.

Niestety, samice, które zebrały się pod zakładami, pojawiły się tam aby poinformować o konieczności ich zamknięcia. Przy okazji okazały jak wielkiego potrafią mieć focha.

Zawód, który jest za ciężki do wykonywania przez kobiety (ewentualnie można się podczas jego wykonywania ubrudzić, lub jest obrzydliwy z natury) musi zostać ustawowo zakazany.

Na całym świecie.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.