Był ślub, są dzieci, nadszedł czas rozwodu… nie będzie alimentów?

0
1266
źródło pixabay.com

Dzisiejszego popołudnia zapadł pierwszy wyrok, w którym rządowy program 500+ wpłynął na decyzję sądu. Decyzję, która uchyliła w całości wniosek alimentacyjny, informując przy okazji petentkę, że świadczenia, które otrzyma są znacznie wyższe niż alimenty, które by dostała!

Elżbieta Kaczyńska po kilku godzinach od rozprawy poinformowała media o niecodziennym zdarzeniu. Pozew alimentacyjny został przez sąd w całości uchylony. W orzeczeniu sądu powódka usłyszała, że pieniądze z programu 500+ pokryją wszelkie niezbędne wydatki związane z wychowaniem i opieką nad dziećmi. Sąd dodał, że alimenty nie są karą za rozstanie, a zabezpieczeniem finansowym potomstwa. W tym przypadku rolę „płatnika” przejmuje Państwo.

Zagrałem VaBank. Nie sądziłem, że argumentacja programem 500+ cokolwiek wniesie. Była żona mnie wyśmiała, koledzy wyszydzali. Zaraz po rozprawie okazało się, że jestem bohaterem i swym potomstwem wspieram Państwo. To dla mnie zaszczyt! Przy okazji nie muszę płacić alimentów – powiedział Krzysztof Kaczyński, prawie alimenciarz.

Po nagłośnieniu sprawy w mediach w ciągu kilku godzin po pierwszych publikacjach, najczęściej wpisywaną frazą w google było „wniosek o anulowanie alimentów” oraz „wniosek o obniżenie alimentów”. Portal mikroblogowy został zdominowany hasztagiem #wniosekoanulowaniealimentow.

Dzięki w/w uzasadnieniu sądu obniżenie, a nawet wstrzymanie wypłacalności alimentów może wnioskować każdy ojciec, którego „ex” posiada dochody mniejsze niż 800 pln na osobę. Tłumy zacierają ręce.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.