Ranking potęg militarnych świata. Polska przed Stanami, Rosją i Chinami!

0
1407
źródło pixabay.com

Globalfirepower.com jest portalem, który przedstawia ranking militarnych mocarstw. Polska od kilku lat powoli, ale systematycznie pnie się na nim w górę. Ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że maleńki kraj nad Wisłą wskoczył… na pozycję lidera pod względem liczebności, technologii, położenia i zasięgu swojej armii! Dzięki liczbom absolutnym, do których dotarła redakcja GFP, Polska zaczęła zmieniać losy znanego nam świata.

Gdy opublikowano ranking telefony Ministerstwa Spraw Zagranicznych rozdzwoniły się jednocześnie. Ambasadorzy posiadający placówki dyplomatyczne na terytorium Polski, ustawili się w długiej kolejce celem jak najszybszej audiencji u Prezydenta RP. Wszystko przez, jak się później okazało, błąd powstały podczas wprowadzania danych do systemu i opisania Polski jako potęgi galaktycznej!

Błędny wpis wprowadzony przez pracownika GFP został przepisany ze znanej gry online Ogame. Wszystko przez omyłkowe CTRL+V i puszczenie informacji w świat:

Polska: posiada dwie prędkości: 5x ekonomia (produkcja surowców, budowa budynków, badania, stocznie); 2x floty (czas lotu, czas użycia teleportu, rakiety międzyplanetarne); szczątki ze zniszczonej floty stanowią 70% jej wartości; 7 galaktyk; +25 pól na planecie.

Mimo, że błąd został poprawiony, a pracownik GFP ukarany, w pamięciu Prezydentów Baracka Obamy czy Vladimira Putina nastała nuta niepewności.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.