Nową siedzibą ZUSu poza granicami kraju będzie… Pałac na Wodzie!

0
1460

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie wie już co robić z pieniędzmi przekazywanymi im przez podatnika. Już kilkukrotnie ludzie naśmiewali się z „pałaców”, które stawiane dla urzędników przyćmiewały miejską, niekiedy biedną architekturę. W związku z tym Prezes ZUS doszedł do wniosku, że nie wolno pozwolić stereotypom zawładnąć naszymi umysłami… i zakupił bizantyjski Pałac!

Pałac przed przejęciem przez Polski ZUS był siedzibą bizantyjskich władców. Mieszcząc się nieopodal cieśniny Bosfor daje tzw. „look” na okolicę. Ponieważ cały kompleks posiada setki metrów kwadratowych przestrzeni i składa się z kilkudziesięciu budynków, prezes ZUSu postanowił częściowo odstąpić innym, polskim urzędom swoje przestrzenie.

Mamy więcej m2 niż potrzebujemy. Ponieważ „look” jest przepiękny, a trzeba zacieśniać więzi współpracy (za którą de facto płacą podatnicy przy. red.) postanowiliśmy kilka budynków oddać pod władzę m.in. Urzędu Skarbowego, Kancelarii Premiera etc. – powiedział w wywiadzie dla The Onion Daily, rzecznik ZUS.

Budynki będą przekształcone na dwa typy obiektów: mieszkalny (dla delegatów) oraz zawodowy, gdzie obowiązki swojej pracy będą spełniać pracownicy wszystkich urzędów. Zwykły zjadacz chleba oraz prasa nie mają dostępu do silnie chronionego przez miejscowe wojsko obiektu. Jak zapewnia rzecznik ZUSu i administrator kompleksu „To wszystko dla bezpieczeństwa urzędników oraz dokumentów Państwowych„.

A to wszystko za sprawą nowego Prezesa ze wstawiennictwem Skarbu Państwa.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.