MON chce zwiększyć liczebność Polskiej armii do 5 milionów żołnierzy!

0
3199
źródło www.wojsko-polskie.pl

Wiceszef MON, Bartosz Kownacki w rozmowie z RMF FM stwierdził, że nasza armia jest zbyt mała i musi zostać zwiększona. Na reakcję ministerstwa media nie musiały długo czekać. Zaraz po zakończeniu wywiadu z Wiceszefem MONu o sprostowanie poprosiło Wojsko Polskie razem z Prezydentem tej służby – Antonim Macierewiczem.

Powiększona armia ma liczyć 5 milionów żołnierzy, wliczając w to 4 miliony 900 tysięcy ludzi z NSR. Według Macierewicza liczba żołnierzy w stosunku do liczby obywateli w naszym kraju jest jedną z niższych, ale propozycja zmian poprawi tę sytuację diametralnie.

Plan zwiększania naszej armii rozstał rozłożony na dwa miesiące. Według ministra ON zwiększenie liczebności do zakładanych milionów ma być możliwe nawet pod koniec grudnia.

Wydatki na pensje żołnierzy w 2014 roku wyniosły ponad 7 miliardów złotych na zaledwie 100 tysięcy osób! To stanowczo za duże koszta na tak małą ilość, bądź co bądź – dobrze wyszkolonej armii. Modernizację przeprowadzimy w ten sposób, że rozwiążemy znane nam Wojsko Polskie w trybie natychmiastowym i wdrożymy tzw. Wojskowy Ruch Narodowy. Zakontraktujemy 5 milionów polskich obywateli jako żołnierzy Wielkiego Korpusu Narodowego. Każdy z nich zostanie uzbrojony w czapkę do przykrycia wrogów oraz kamienie do strącania dronów. Razem z dodatkiem – 500 pln na dziecko, które obiecał nasz rząd, raz w roku zostanie wypłacony dodatek wojskowy w kwocie 1400 pln dla każdego polskiego husarza! – powiedział  Minister ON Antoni Macierewicz

Obecnie Wojsko Polskie liczy 100 tysięcy żołnierzy. W rankingu Global Fire Power nasza armia zajmuje 19 miejsce. Po modernizacji MONu staniemy na pierwszym miejscu powyższej listy.

Warto zaznaczyć, że całe mienie wojskowe (ruchomości oraz nieruchomości) zostanie wysprzedane na portalach aukcyjnych (podobno serwis Allegro.pl zmniejszył swoją prowizję w ramach negocjacji do 0,1% od sprzedaży oraz 0 pln za wystawienie przedmiotów), a z pieniędzy uzyskanych z licytacji Antoni Macierewicz utworzy dwie nowe formacje mundurowe. Pierwsza z nich będzie inwigilowała obywateli dla ich bezpieczeństwa, a celem drugiej zostanie wyjaśnienie tajemnicy Smoleńskiej.

źródło, inspiracja i zerżnięcie tekstu z pikio.pl

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.