ZUS ogłosił przetarg na nośniki danych. Specyfikacja obejmuje dyskietki 3,5″

0
2226
źródło zus.pl

ZUS ogłosił przetarg na zakup nośników danych. Specyfikacja przedstawiona w BIPie obejmuje kolor i wielkość opakowania. Zapomniano o pojemności co otworzyło drogę dla firm sprzedających historyczne dyskietki 3,5″.

Setki osób zastanawia się dlaczego w ZUSie pracuje tak dużo ludzi. Okazało się, że wszystko jest spowodowane przestarzałym systemem, który powoduje więcej strat niż można by przypuszczać.

W niektórych oddziałach, internet posiada tylko promil komputerów. O sieci lokalnej nie ma nawet mowy.

Przenoszenie danych z maila opiera się na otrzymaniu załącznika, wydrukowanie go, a finalnie zaniesienie do departamentu, w którym ktoś przepisze treść wydruku do swojego komputera. Problemy zaczynają się gdy w załączniku znajdzie się zdjęcie.

Statystki potwierdzają, że niektóre oddziały korzystają z metod komunikacji, które muszą zostać natychmiast zmienione. Są to min. gołębie pocztowe, kurierzy konni, telegrafiści etc.

Mimo, że przetarg dopuszcza dyskietki 3,5″ i tak jest to milowy skok technologiczny. W końcu komputery AMIGA 500 (odrębny przetarg) nie posiadają portów USB.

Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że rezygnacji ze stajni oraz karmy dla gołębi pozwoli zaoszczędzić miliard złotych rocznie.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.