Xo Link nowym ministrem pracy. Będą zmiany w kodeksie pracy!

0
1412
źródło canva.com

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przechodzi rządową reformę. Ostatni minister nie spełnił oczekiwań partii i został wywalony. Wszystko za sprawą pojawienia się Pana Xo Link’a, który po ucieczce z Chin, uzyskał Polskie Obywatelstwo. Kilka miesięcy trwała jego wędrówka po szczeblach kariery aż stało się – został nominowany na Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Minister Xo Link jest wyjątkową postacią i wspaniałym reformatorem. W Chinach zmienił dzienną, ustawową ilość godzin pracy w przeliczeniu na jednego mieszkańca oraz wprowadził reformę tzw. jednego weekendu, która nakazuje, aby obywatel odpoczywał średnio 2 dni na 28 pracujących. Więcej odpoczynku obywatel nie potrzebuje. Dodatkowo mając średnio 8 dni wolnego miesięcznie, obywatel się rozleniwia – mówi nowy minister

W związku z tym w ciagu najbliższych tygodni mają wejść do sejmu 3 nowe ustawy na którymi pracuje Xo Link. Każda będzie dotyczyła zagadnie związanych z dziurą budżetową i walki z nią.

Zaczniemy od zmiany dziennej ilości godzin pracy. 8 godzin to jakaś abstrakcja. Na zachodnie pracuje się jeszcze mniej. Dla dobra pracodawców oraz państwa wprowadzimy 12-godzinny czas pracy, zamienimy 4 wolne weekendy na 3 oraz wprowadzimy obowiązkową pracę w soboty. Na pocieszenie powiem, że w soboty będziemy pracować wyłącznie 6 godzin. W końcu jest to dzień wolny od pracy. Należy odrobinę odpocząć – mówi rzecznik rządu

Czy plany spodobają się Polakom jeszcze niewiadomo. Wkrótce pojawią się oficjalne informacje dotyczące nowego, lepszego systemu pracy dla Zjednoczonej Solidarnej Republiki Rzeczpospolitej (w skrócie ZSRR).

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.