Wysokie pensje, opłacone biura, darmowe przejazdy. PIS zapowiada posłom obniżki!

0
1115
źródło pixabay.com

Po awanturze wywołanej przez projekt ustawy, na mocy której Posłowie, Prezydent oraz Ministrowie mieli otrzymać podwyżki pensji, pojawiła się jej nowelizacja. Zmiana ma na celu poprawę samopoczucia obserwatorów. I zwiększenie poparcia władzy.

Pensja posła oscyluje w granicach 10.000 pln brutto. Do tego dochodzi 2 500 pln diety, pieniądze na utrzymanie biura poselskiego, darmowe przejazdy (przeloty, teleportacje), hotel i wiele więcej. Posłowie stwierdzili, że to jednak mało i postanowili dać sobie podwyżki Powstała wrzawa, która zmusiła autorów do wycofania się z projektu.

Gdy opozycje grzmiała nt programu „Koryto Plus”, w PiSie wiedzieli już, że trzeba się szybko ze sprawy wycofać. A właściwie, zmienić główne założenia ustawy.

Dokument po nowelizacji ma obniżyć pensję zasadniczą posłów do kwoty 7 000 pln brutto. Czyli o ponad 3 tysiące!

Zasadniczą zmianą jest wprowadzony potajemnie dodatek poselski, wypłacany w kwocie do 10 000 pln miesięcznie, nadawany przez Marszałka Sejmu. Posłowie opozycji raczej nie spodziewają się częstych wypłat dodatkowej gotówki.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.