Więzienie, obcięte uszy, żelazna maska – kary za poronienie mogą być straszne!

0
1081
źródło pixabay.com

Ciężko uwierzyć w propozycje uchwały zakazującej aborcji. Jeżeli w Polsce zostanie podjęta decyzja o jej wprowadzeniu, kobiety, które urodzą martwy płód mogą spodziewać się wyroku bardziej dotkliwego niż osoba obwiniona za morderstwo!

Zgodnie z prawem, które chcą wprowadzić organizacje pozarządowe, przerywanie ciąży będzie całkowicie zakazane. Nawet w przypadku, gdy kobieta chce urodzić, a niefortunny zbieg okoliczności sprawi śmierć płodu – może trafić w najlepszym wypadku za kraty.

Taryfikator za czyn przewiduje: obcinanie uszu oraz nosa, wyrywanie zębów, zakładanie na okres do lat 30 żelaznej maski wstydu, stalowy knebel (ze stali nierdzewnej), widelec heretyka lub więzienie z karą dożywocia włącznie.

Mimo zastrzeżeń względem wielkości czynu do stosowanej kary, wielu jej sprzymierzeńców wspomina, że czasy inkwizycji nie były czasem „ciemnoty”, a „wyjątkowo rozwojowym”.

Pomysłodawcy ustawy zaproponowali wprowadzenie dwóch dodatkowych rozwiązań. Dobrych dla społeczeństwa. Dla najbiedniejszych – pańszczyzny w wysokości 8 dni miesięcznie do odpracowania dla każdej z gmin, a dla najbogatszych – możliwość opłacenia główczyzny, czyli kary pieniężnej nałożonej na zamożnego mordercę w przypadku zabójstwa biedaka, zamiast więzienia.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.