Wiemy jakie warunki penitencjarne będzie miał Polski Hannibal, Kajetan P.!

0
2063
źródło canva.com

Kajetan P., Polski Hannibal ma ogromne szanse na wyrok dożywocia bez wcześniejszego ubiegania się o zwolenienie warunkowe. Dodajmy, że Hannibal, z zimną krwią zamordował nauczycielkę języków obcych na Warszawskiej Pradze. Sam złoczyńca próbował uciec za granicę lecz został zatrzymany na Malcie.

Kajetan P. wyrok odsiedzi w jednym z wiezień o zaostrzonym rygorze, lecz jego cela wyglądać będzie jak luksusowy hotel. Dla zbrodniarza na terenie więzienia wybudowana zostanie specjalna, ściśle strzeżona cela, która kosztować będzie podatników ok 2 mln złotych.

Spora część skazanych w ośrodkach penitencjarnych wraca finalnie do normalnego życia. W związku z tym, budynek więzienia ma dawać namiastkę normalnego życia. W pokoju skazany znajdzie m.in. mini-lodówkę i telewizor z płaskim ekranem. W jego celi zajdzie się również kuchnia i salon, gdzie zrelaksować się będzie mógł po całym dniu przebywania w zamknięciu. W jednym z pomieszczeń znajdzie się również siłownia gdzie skazany będzie mógł zadbać o stan swój wygląd zewnętrzny.

Oczywiście aby złagodzić psychiczne obciążenia przebywania w zamknięciu, projektanci wydadzą około 400 tysięcy pln na obrazy, fotografie oraz instalacje. Norwescy urzędnicy (Ci którzy przygotowali więzienie m.in. dla Breivica – mordercy z wyspy Utoya) twierdzą, że kreatywne spędzanie czasu na zajęciach takich jak malarstwo, rysunek czy rzeźba pomagają więźniom w procesie resocjalizacji!

Warto dodać, że Kajetan P. będzie mógł brać udział w zajęciach manualnych m.in. gotowaniu, szydełkowaniu oraz wykonać certyfikat cechu ślusarza! Żeby skazany nie otrzymał zbyt dużej dawki napięcia pilnować będą go strażnicy, którzy przejdą specjalny kurs empatii. Wszystko po to aby osadzony czuł się jak najlepiej i dzięki odpowiedniej, miliardowej opiece wrócił na łono społeczeństwa.

 

źródło, inspiracja i zerżnięcie tekstu z wiadomosci.onet.pl

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.