Warszawski smog „zatrzymany” przez ruch oporu kontrolerów biletów!

0
1180
źródło pixabay.com (CC0)

W czwartek 15 grudnia Warszawa została pogrążona w smogu. Tysiące osób przesiadły się z samochodów prywatnych na darmową komunikację miejską. Wszystko celem zmniejszenia wysoko niebezpiecznego stopnia zanieczyszczeń.

Ku zdziwieniu mieszkańców Warszawy, okazało się, że w razie potrzeby, setki osób potrafią poruszać się komunikacją miejską. Wystarczy ich tylko odpowiednio zachęcić. Śmierć w oparach smogu oraz darmowa komunikacja były odpowiednimi argumentami – mówi rzecznik ZTMu

Inaczej postrzegają sprawę kontrolerzy biletów. Wysłani na banicję stracili dzień swojej cennej oraz jakże dochodowej pracy.

To już koniec! Każdy dzień bez możliwości zarobienia pieniędzy to dzień stracony. Jeżeli smog utrzyma się jeszcze kilka dni, możemy stracić wypracowany status oraz pieniądze – twierdzą kontrolerzy

Związki zawodowe postanowiły się przeciwstawić zanieczyszczeniu oraz dopilnować aby smog więcej nie blokował pracy kontrolerów.

Rodziny „kanarów” wyszły na ulice. Matki, dziecki, żony, sąsiedzi a nawet dalsza i bliższa rodzina zjechała się do Warszawy.

W maseczkach malarskich, starych swetrach oraz firankach przewiązanych na twarzach filtrują powietrze, poprzez wdychanie go. Część smogu wpada do płuc, lecz większość zatrzymuje się na prowizorycznych filtrach.

Mimo, że osoby zaangażowane w akcję wyglądają dość groteskowo, ich praca może przynieść pozytywne skutki.

Władze stolicy postanowiły przywrócić standardowy taryfikator aby nie zagrozić życiu i zdrowiu oszalałych z braku pracy kontrolerów biletów.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.