W Ikei dobierzesz materac z profesjonalną obsługą asystentki!

0
2566
źródło Rafał Jesswein / pixabay.com

Gdy w Genewie otwiera się kawiarnie, w której do kawy serwowany jest „lodzik”, zarząd sieci Ikea również postanowił odpowiedzieć na potrzeby Klientów. Od kilku dni chcąc kupić materac, spotkać można w sklepie ponętne asystentki oraz umięśnionych asystentów sprzedaży, którzy pomagają dobrać odpowiedni materac. Co najważniejsze – usługa jest praktyczna i darmowa.

Władze salonu meblowego twierdzą, że nie jest to nowa idea, ponieważ podobne pomysły odpalane są w wielu miejscach na świecie (np. w Tajlandii) i cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Usługa wsparcia sprzedaży ma wyglądać według ściśle opracowanego schematu. Klient przychodzi do Ikei i wybiera materac. Ponieważ nie może się zdecydować, za pomocą telefonu wzywa asystentkę lub asystenta sprzedaży, którzy umilą wybór i doradzą, który materac w jakiej sytuacji sprawi najwięcej radości. Praktycznie i teoretycznie. Kilka minut i po sprawie.

Według klientów sklepów taka usługa ma wielu zwolenników. Szczególnie darmowa. Największym zainteresowaniem cieszy się jednak wśród samotnych mężczyzn, ale nie brakuje kobiet, a nawet zdarzają się przypadki wielopokoleniowych rodzin.

Sieć sklepów Ikea znana jest z produktów o przyzwoitej jakości na każdą kieszeń. Usługi „dodatkowe” świadczone są zazwyczaj przez specjalistów, którzy oddanie starają się sprawić kupującym radość z zakupów.

Zostaje tylko czekać na opinię Klientów, którzy skorzystali z usług asystentów!

 

Sama prawda.