W 2017 miałeś zacząć biegać? Lepiej odrzuć to postanowienie noworoczne!

0
1262
źródło pixabay.com (CC0)

Postanowienia noworoczne są listą rzeczy, które mamy zamiar osiągnąć w nadchodzącym roku. Większość ludzi układając ją bierze pod uwagę pewne oklepane standardy. Zazwyczaj jest to rozpoczęcie treningów (biegania) oraz przejście na dietę. Nic gorszego nie mogliście sobie wymyślić.

Badania dowodzą, że bieganie obciąża stawy, a źle rozplanowane treningi mogą doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Niestety jest to też sport, który może okazać się kosztowny. Dobre buty, specjalna koszulka, zawodowe słuchawki i iphone oraz zegarek z gpsem mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych!

 

Od biegania może być gorsza tylko dieta. Pilnowanie kalorii w domu skutkuje częstym podjadaniem, a za mała ilość witamin może spowodować poważne urazy. Nie mówiąc o groźnych chorobach, których możemy się nabawić podczas osłabienia organizmu. Oczywiście można zafundować sobie dietę opracowaną i przygotowaną przez specjalistów, ale ta opcja zapewne doszczętnie osuszy nasze konto.

Rzucanie palenia? Świetny pomysł, ale… Zbyt szybkie rzucenie palenia może doprowadzić do szoku nikotynowego lub co gorsza wywołać stres objawiający się nerwowością i np. obgryzaniem paznokci, co w pracy może nie wypaść najlepiej.

Wycieczki dookoła świata brzmią rewelacyjnie. Niestety, są przy okazji kosztowne. Wyjazd wartości kilku metrów mieszkania w stolicy może skutecznie zadłużyć konto podróżnika, nie tylko na ten, ale i na kolejne lata. Nie wspominając już o tym, że wyjeżdżając na kilka tygodni może się okazać, że nie mamy gdzie wracać.

Single planują znalezienie „drugiej połówki”. Niestety osoby szukane „na siłę” zazwyczaj okazują się alkoholikami, mają zaburzenia psychiczne, złe nawyki żywieniowe i jeszcze milion innych wad, które wyjdą w praniu. Niestety może być już za późno. Ślub, dzieci oraz  wspólny kredyt może stanowić problem zmiany partnera, którego na siłę się odnalazło.

Amerykańscy naukowcy potwierdzili, że postanowienia noworoczne najlepiej dobierać w taki sposób, aby można było je łatwo spełnić. Wyjście na spacer raz w tygodniu, codzienne wyprowadzenie psa lub częstsze zmienianie sianka śwince morskiej może być lepsze niż rzeczy, których i tak nie spełnimy.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.