Winny jutuber! Polska wprowadza naukę liczb rzymskich do szkół podstawowych!

0
1186
źródło pixabay.com

Program nauczania wczesnoszkolnego to jeden z najbardziej istotnych momentów wychowania młodego konsumenta. Wiedzą o tym specjaliści prawego sektora, którzy za wszelką cenę starają się skierować edukację na tor wpajania bezwzględnego posłuszeństwa. Gdy krakowski jutuber zażartował z używania liczb arabskich zawrzało – przyszła pora na zmiany.

To niemożliwe, aby w tak gorącym okresie używać arabskiego systemu zapisywania liczb. Tak nie zachowują się prawdziwi patrioci! W związku z koniecznością naprawienia błędu, w programie nauczania wczesnoszkolnego zrezygnujemy z używanego do dziś systemu na rzecz rzymskich liczb – mówi w rozmowie z The Onion Daily rzecznik Ministerstwa Edukacji.

Rzymski system zapisywania liczb zwany też łacińskim składa się z liter, które ustawione w odpowiedniej kolejności przedstawiają stosowną sumę.

Pierwsze zmiany mają zostać wprowadzone w numerach PESEL oraz rejestracjach aut jeszcze w tym roku!

Przykładowo. Jeżeli PESEL miałby TYLKO siedem liczb np. 1234567 (system arabski) przekonwertowany zostanie na rzymski co nam da łatwe do zapamiętania MCCXXMMMMDLXVII. Proste!

Sprawie przyklaskują mieszkańcy Krakowa, którzy nie zgadzają się na zaistniałą sytuację.

https://www.youtube.com/watch?v=QUm0PZcTwrc

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.