Tatrzański Park Narodowy rekrutuje! Na szlaki wyjdzie tysiące „pomagaczy”

0
1021
źródło pixabay.com (CC0)

Dramat który miał miejsce na trasie z Morskiego Oka zmusił zarząd Tatrzańskiego Parku Narodowego do działania. Decyzją kierownictwa rezerwatu rozpoczął się nabór ratowników (tzw. „pomagaczy”) którzy wyjdą na szlaki.

Tysiące osób otrzyma okazjonalne zatrudnienie w Tatrzańskim Parku Narodowym. Przeszkolony personel wyjdzie na najczęściej uczęszczane szlaki aby nieść pomoc turystom.

Ekwipunek „pomagacza” jest przygotowany w oparciu o doświadczenia ratowników GOPRu.

W plecaku naszych pracowników znajdzie się min. megafon, pochodnia oraz kilka sztuk koców ratunkowych – wszystko co jest potrzebne w pełnieniu służby na szlakach.

Zatrudnieni wyjdą w góry celem ogłaszania przez megafony nadchodzących ciemności, oświetlaniu drogi oraz dostarczaniu koców ratunkowych zagubionym wędrowcom.

Jak twierdzi Zarząd TPN – rozwiązanie jest przejściowe.

W ciągu kilku najbliższych tygodni rozpocznie się przetarg na modernizację szlaków. TPN zleci zamontowanie oświetlenia elektrycznego, wytyczenia dróg ewakuacyjnych oraz montaż systemu monitoringu a w przyszłości… położenie kostki brukowej w obrębie całego parku.

Nie zapomniano o najmłodszych – przy każdej trasie znajdą się stragany z balonami, watą cukrową, popcornem oraz żelkami.

Działania wspierane są przez Ministerstwo Środowiska.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.korytkowo.pl to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Polub nas na fejsbuku