Sejm zmienia nazwę państwa polskiego na IV Rzeczpospolitą im. Lecha Kaczyńskiego

0
1331
źródło pixabay.com (CC0)

Do oficjalnej zmiany nazwy państwa polskiego dojdzie z pierwszym dniem kwietnia. Data choć wydaje się niefortunna (prima aprilis) jest częścią kampanii uświadamiającej zorganizowanej przez polityków PiS.

Posłowie mający większość parlamentarną z wielkim żalem przyznali, że multiplikacja imienia Lecha Kaczyńskiego nie powinna uderzać w dobra obywatelskie.

W związku z podjętymi decyzjami rozwiązano plan „małych symboli”. Plan którego koncepcja zakładała zwiększenie rozpoznawalności byłego Prezydenta w sposób organicznego wzrostu poprzez zasypanie miast i wsi pomnikami pamięci.

Skąd taka zmiana?

Postanowiliśmy sprostać potrzebom obywateli. Rezygnując z obecności na ulicach, nadajemy państwu polskiemu nazwę IV Rzeczpospolita im. Lecha Kaczyńskiego co definitywnie wyczerpuje temat roszczeń naszych wyborców. – twierdzą posłowie PiS

W tle działań polityków PiS nie wolno zapominać o ustawienie dekomunizacyjnej która zakłada zmianę nazw ulic oraz obiektów oświatowych o ile ich patroni działali w poprzednim ustroju.

Posłowie opozycji obawiają się, że miejsce obecnych patronów zastąpi np. Premier RP w latach 2006/2007 – Jarosław Kaczyński.

Rzecznik PiS odmówił zdementowania plotek.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.korytkowo.pl to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Polub nas na fejsbuku