Rząd wypłaci pieniądze niepełnosprawnym dzieciom! Zapomoga starczy do 18 roku życia!

0
1007
źródło pixabay.com

Mimo, że wiele osób sprawę bojkotowało, rząd sprawę przegłosował. W budżecie RP znajdą się pieniądze na renty dla niepełnosprawnych dzieci.

Fanfary, gratulacje i uściski dłoni – szczęściu nie było końca.

Posłowie zdecydowali się poprzeć projekt ustawy „Za Życiem”. Rządowy program będzie wspierał rodziny decydujące się na urodzenie niepełnosprawnego dziecka.

Kwota, którą posłowie przekażą kobiecie zaraz po porodzie, ma starczyć nawet do 18 roku życia dziecka.

To kwestia dysponowania środków. Jeżeli ktoś potrafi oszczędzać, wydawać pieniądze myśląc o dniu jutrzejszy, wypłacona kwota może starczyć do 18 roku życia dziecka – mówią twórcy ustawy.

Mowa tutaj o kwocie 4000 pln wypłacanej jednorazowo czyli 400.000 groszy. Stawka podzielona przez 6570 dni (18 lat x 365 dni) daje nam dzienną dietę w wysokości 60 groszy, którą można zadysponować w dowolny sposób!

Z kalkulacji potrzeb niepełnosprawnego człowieka, przygotowanych przez prywatny Instytut Badań Fokusowych wynika, że w/w stawka jest w zupełności wystarczająca.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.