Rażący błąd IPN: biegli do badań porównawczych pobrali podpis Wałęsy z Wikipedii

0
2042
źródło pixabay.com (CC0)/zrzut z wikipedia.pl

Przedstawiona przez IPN ekspertyza teczki TW „Bolka” okazała się błędna. Biegli mimo jednoznacznego porównania podpisów, nie zadbali o odpowiedni materiał dowodowy. Błędami obwiniono stażystę.

W działania Instytutu wkradł się błąd. Jeden ze stażystów, pracujących przy projekcie poszedł na skróty i ściągnął wzór podpisu Lecha Wałęsy z internetu. Tak przygotowane materiały zmieniły wynik analizy. – czytamy w depeszy przygotowanej przez PAP.

 

Sprawa owiana jest całunem tajemnicy. Wiadomo, że dokumenty przygotowywał stażysta na zlecenie komisarza odpowiadającego za prawidłowy przebieg analizy dokumentów.

Niestety, nie udało się ustalić w jaki sposób sprawa wyjrzała na światło dzienne.

Dziennikarze i politolodzy są zgodni w podejrzeniach. Gdy okazało się, że w latach 70-tych Lecha Wałęsa był nieumiejącym pisać, ani czytać analfabetą, wiadomym było, że nie mógł wypełniać dokumentów dla agentury.

Poza tym, już wtedy rodzinę Wałęsów dotknęła pandemia pomroczności jasnej.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.