Pustynia, piach i +47℃ w cieniu. Rally Szwecji 2016 ODWOŁANO!!

0
4627
źródło canva.com

W Królestwie Szwecji pojawiły się pogodowe zmiany klimatu, których nikt się nie spodziewał. Ten znany z przepięknych widoków kraj, każdej zimy dawał się we znaki mieszkańcom, turystom oraz kierowcom Rally Szwecji. W tym roku miłośnicy śniegowych szaleństw już na 100% nie pośmigają po tamtejszych trasach.

Już teraz wiadomo, że powietrze znad afrykańskich pustyń nie wpłynęło na ostatnią decyzję organizatorów – rajd zostanie odwołany. Wszystko w związku z 2 eliminacją Motointegrator Królewski Winter Cup 2016, która wypada akurat w walentynkową niedzielę 14 lutego.

Brak śniegu moglibyśmy sobie zrekompensować naśnieżaniem tras lub zmieniając w regulaminie credo mówiące o tym, że Rally Szwecji przejeżdża się na oponach z kolcami. Nie mogliśmy jednak dopuścić do tego, aby straty wynikające z braku kibiców oraz wycofujących się załóg, wpłyną niekorzystnie na wizerunek całego Państwa  czytamy w oficjalnej informacji dyrektora rajdu.

Nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich załóg wycofujących się z Rally Szwecji, ale postaramy się chociaż wpisać większość na listę rezerwową – mówią organizatorzy MKWC 2016.

Puchar The Onion Daily

Gwoździem do trumny skandynawskiego wydarzenia jest możliwość zgarnięcia elitarnej nagrody głównej sponsorowanej przez The Onion Daily na 2 eliminacja Motointegrator Królewski Winter Cup 2016. Największy, najlepszy i najbardziej pożądany puchar dla Największego Pechowca otrzyma załoga, która zaliczy największego dzwona, skasuje infrastrukturę Toru Służewiec na największą kwotę, odpadnie jej koło w trakcie jazdy lub w inny, arcykrólewski sposób zadba o pozycję w cebulowej generalce.

Z informacji, które otrzymaliśmy większość kierowców już teraz zastanawia się, którą część trasy np. staranować. Podobno jedna z załóg postanowiła na linii startu postawić pojazd bez żadnej śruby czy spawu. Po sygnale startowym karoseria ma odpaść, na wzór zagranicznych kreskówek.

Poniżej prezentujemy film z ostatniej eliminacji:

źródło Youtube.com
źródło Youtube.com

Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy bezpiecznej jazdy!

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.