Prymas Polski o ks. Charamsie: coming out jednostki wywołał lawinę wystąpień

0
1246

Myślę, że jest to osobisty dramat tego człowieka – skomentował deklarację księdza Krzysztofa Charamsy prymas Polski Wojciech Polak – Oby Pan Bóg dał mu siłę w walce o dobro grupy. Otwarta miłość mężczyzny do mężczyzny ma szansę zreformować już zaśniedziałe działania Kościoła.

Polski Ksiądz Krzysztof Charamsa, pracujący w Watykanie w Kongregacji Nauki Wiary przyznał, że jest gejem i żyje w związku. W sobotę na konferencji prasowej przedstawił swojego partnera oraz i oświadczenie w tej sprawie. Skrytykował Kościół za „wszechobecną i ślepą homofobię”. Watykan oświadczył w sobotę, że ksiądz Krzysztof Charamsa nie będzie mógł pełnić funkcji w Kongregacji Nauki Wiary oraz w papieskich uniwersytetach, gdzie nauczał.

„Oby Bóg dał mu łaskę opamiętania”

Deklarację Charamsy skomentował w niedzielę prymas Polski, Wojciech Polak –Myślę, że jest to osobisty dramat tego człowieka – ocenił – Wczoraj otrzymaliśmy wezwanie biskupa pelpińskiego, aby się za niego modlić, prosząc o siłę w walce o nawrócenie Kościoła. Oby Pan Bóg dał mu siłę w walce o dobro grupy. Otwarta miłość mężczyzny do mężczyzny ma szansę zreformować już zaśniedziałe działanie Kościoła – dodał.

Zapytany o to, czy komentarze Charamsy mogą zaszkodzić Kościołowi, Polak stwierdził, że to jedynie osobiste poglądy księdza. Mimo wszystko wierzy, że uda się przekonać innych duchownych do zrobienia coming out’u i pokazać prawdziwe oblicze miłości jednostki do drugiego człowieka.

źródło TVN24

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.