Posłowie PO z „karnymi kutasami” w Sejmie. „Nie wstydzimy się!”

0
1532
źródło www.Twitter.com

Po ostatnim posiedzeniu rządu, premier Beata Szydło pytana przez dziennikarzy o brak unijnych flag za jej placami oświadczyła, że od teraz konferencje prasowe po posiedzeniach Rady Ministrów będą się odbywały jedynie na tle biało-czerwonych flag. Działania szefowej rządu wywołały medialną i polityczną burzę. W ramach protestu posłowie Platformy Obywatelskiej udekorowali swoje sejmowe pulpity w polskie flagi i tzw „karne kutasy”.

Po, mogłoby się wydawać mało znaczącym oświadczeniu Premier Braty Szydło o zmianach w tle na jakim będą odbywały się konferencje prasowe po posiedzeniach rządu w mediach wybuchła burza. Problematyka zrobiona przez przeciwników rządu ukierunkowana jest na temat stosunku nowej szefowej polskiego rządu do europejskiej wspólnoty.

Jesteśmy aktywnym członkiem UE, mam nadzieję, że będziemy jeszcze bardziej aktywnym. Będziemy prowadzić taką politykę, by jak najwięcej korzyści z naszego członkostwa płynęło dla naszych obywateli. Natomiast przyjęliśmy taką zasadę, że wypowiedź po posiedzeniu polskiego rządu będzie realizowana na tle najpiękniejszych, biało-czerwonych flag – powiedziała Beata Szydło

Polityczni przeciwnicy premier zarzucili jej hipokryzję twierdząc, że wstydzi się unijnych flag jednocześnie nie mając nic przeciwko czerpaniu finansowych korzyści wynikających z członkostwa w UE oraz niepotrzebne wyrażanie swojej rzekomej „antyunijności”.

Nie wstydzimy się! Za każdym razem gdy obecny rząd będzie prowokował nas swą polityką będzie otrzymywał „karnego kutasa”! Jako opozycja PiS wiemy jak trudno utrzymać się maluczkim w tak złym i źle rządzonym kraju jak Polska – przedstawił stanowisko Platformy rzecznik ex władzy, zapominając, że ostatnie 8 lat należało do nich.

W reakcji na decyzję premier Szydło, politycy opozycyjnej Platformy Obywatelskiej postanowili zamanifestować swoje przywiązanie i bliskość do UE, dekorując swoje sejmowe pulpity tzw. „karnymi kutasami”. Posłowie PO pochwalili się tym na portalach społecznościowych.

źródło, inspiracja i zerżnięcie tekstu z pikio.pl

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.