Polski super żołnierz wejdzie do produkcji najpóźniej latem 2017 roku!

0
1691
źródło pixabay.com

Kilka miesięcy temu Ministerstwo Obrony podjęło decyzję o przygotowaniu konkursu, który miał wyłonić najlepsze pomysły wsparcia armii RP. W regulaminie zamieszczona była informacja, że pomysły muszą być kreatywne, niespotykane na militarnej arenie międzynarodowej oraz tanie we wdrożeniu i późniejszych modernizacjach.

Większość osób, które stanęły w konkursie to twórcy SiFi. Myśleli oni, że uczestniczą w wydarzeniu społecznym, a nie zorganizowanym przez PIP wprowadzeniu do przetargu… Kapituła wybrała projekt Mariana Kowalskiego, który przedstawił Polskę Zbrojną prowadzoną przez Super Żołnierza.

Super Żołnierz ma na plecach husarskie skrzydła, dzierży w ręku laserową szablę, zastawia się hydrauliczną tarczą, a ceramiczna zbroja płytowa potrafi przyjąć strzał z moździerza nie uszkadzając siedzącego w środku człowieka – czytamy w opisie nadesłanym do Ministerstwa Obrony.

Podobno projektem żywo zainteresowały się prawicowe media oraz ruchy narodowe. Problem powstał, gdy zwycięzca konkursu został poproszony o przygotowanie planów konstrukcyjnych oraz wstępnego kosztorysu.

Mimo, że jeszcze nie otrzymano planów, produkcję Super Żołnierzy zaplanowano na lato 2017 roku.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.