Polska wprowadza program „Pensja +”. Bezrobotni będą mogli odetchnąć!

0
1156
źródło pixabay.com (CC0)

Rząd ogłosił rozpoczęcie najnowszego programu socjalnego. „Pensja plus” ma obejmować wszystkich bezrobotnych, określonych przez urzędników jako „nierokujących” na zdobycie pracy i poprawę standardu życiowego.

Polskie władze wybrały do tego eksperymentalnego projektu ok 5 tysięcy osób w całym kraju. Zawężona grupa społeczna ma odzwierciedlać najbardziej potrzebujących, którzy dzięki wypłaconym środkom „odbiją się od dna”.

Przy okazji będą wiedzieli na kogo zagłosować przy najbliższych wyborach.

Otrzymywane środki będą wypłacane jako zapomoga „bezwarunkowa”. Jedynymi sposobami na zatrzymanie wypłaty świadczeń jest osobista prośba beneficjenta, lub… zdobycie przez niego pracy.

Wypłacana kwota ma stanowić próg płacy minimalnej (2000 pln brutto) i ma być odpowiedzią na potrzeby społeczne. Program ma trwać do końca kadencji rządzących.

Dziwnym zbiegiem okoliczności, do programu dostają się przede wszystkim osoby (bliżej lub dalej) spokrewnione z pewną grupą polityków.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.