Polska jako pierwszy kraj na świcie wprowadza kartę spacerowicza!

0
1107
źródło pixabay.com

Poprawa dobrobytu Polaków od wielu lat jest tematem tabu dla polityków. Pomimo kolejnych porcji podatków, ulepszeń rządowych i programów specjalnych w Polsce po trochu poprawia się życie „zwykłego zjadacza chleba”. W związku z tym, rząd przygotowuje poprawkę Ustawy o Ruchu Drogowym.

Jak donosi ITS.waw.pl – Rocznie na polskich drogach ginie blisko 1800 pieszych. Zabici piesi stanowią 35% wszystkich osób, które zginęły w wypadkach drogowych – co daje sześciokrotne przebicie względem 300 rowerzystów którzy giną co roku. W związku z tym, przygotowano projekt nakazujący osobom komercyjnie korzystającym z chodników (idącym do pracy) przygotować się do zdania egzaminu celem otrzymania Karty Spacerowicza.

Wszystkie osoby zdające egzamin będą musiały wnieść opłatę za kurs oraz egzamin Państwowy. Wszystkie koszta „startowe” będą musiały zamknąć się w kwocie 1000 pln oraz rocznego abonamentu, nie większego niż 200 pln za osobę. Ustawodawca przewiduje aby to samorządy same decydowały o kwocie abonamentu więc w niektórych gminach, może się okazać, że korzystanie z chodników będzie dalej darmowe.

Jeżeli tymi działaniami uratujemy choć jedno istnienie, to warto ponieść te koszta – mówi rzecznik Komendy Głównej Policji, dodając – przyklaskujemy tej akcji całym sercem. Oczywiście z przykrością będziemy wystawiać mandaty osobom nie dopełniającym obowiązku posiadania stosownych dokumentów.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.