Płońsk: Nie wpuszczono ucznia do szkoły. Czy powodem może być odzież patriotyczna?

0
1358
źródło pixabay.com

W publicznym gimnazjum numer 79 w Płońsku nie wpuszczono ucznia do szkoły. Ochrona odmówiła mu wejścia zgodnie z najnowszym rozporządzeniem dyrektora, które zabrania wpuszczania na teren placówki osób posiadających charakterystyczne cechy elementów odzieży patriotycznej.

Jak wyjaśniają loklane media, sprawa miała miejsce na początku czerwca. Wszystko wyszło na jaw po zawiadomieniu przez rodziców chłopca Kuratorium Oświaty oraz opisania sprawy na serwisach społecznościowych.

Jak informuje dyrektor placówki – sprawa dotyczy wprowadzonego ostatnimi czasy dress-code’u. Wszystko po to, aby nie emanować przemocą, często poruszaną na wzorach w/w młodzieży. Ponad to, wiele osób nie zna znaczenia symboli które nosi na ubraniach, co dodatkowo jest poniżej moralnej i historycznej krytyki.

Ochroniarz, który nie wpuścił chłopca na zajęcia, przedstawia jego zdjęcie i dodaje, że zazwyczaj przymyka oko na podobne zachowania. Tym razem uczeń przegiął – przyjechał na koniu twierdząc, że jest pierwszym Piastem.

źródło pixabay.com
źródło pixabay.com

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.