Płatny Facebook? Informacja wywołała zamieszki na całym świecie.

0
1473
zrobione dzięki canva.com

Informacja o wprowadzeniu opłat w serwisie Facebook.com obiegła kulę ziemską lotem błyskawicy. Amerykanie wyszli na ulice, część zgłasza objawy choroby odstawienniczej, pozostali niszczą smartfony celem protestu przed wprowadzeniem opłat. Europa zaczyna się budzić ze słodkiego snu o wiecznych i darmowym news’ach, kotkach, kartkach i niezbędnych w codziennej egzystencji, memach.

Człowiek przesiaduje na serwisie Facebook.com tysiące godzin rocznie. Niektórzy jego użytokownicy, niczym zombie skrolują tablice w poszukiwaniu nowej aktywności. Ponieważ te zachowania już dawno temu zauważyli researcherzy portalu, wiadomym było działanie potęgujące ewentualne zarobki wydawcy serwisu.

Prawdopodobnie eksperci czekali na pełne uzależnienie. W tym momencie rezygnacja z wirtualnej rzeczywistości, jaką klaruje ten rodzaj witryn społecznościowych może doprowadzić do skrajnych emocji. Również aktów agresji – mówi specjalista ds badania nowych mediów John Kowalski.

Prezydent USA, przedstawicielstwo Unii Europejskiej, Prezydent Rosji i wielu innych miedzynarodowych przywódców przyrzekło, że pierwszy dzień wprowadzenia obowiązkowego abonamentu dla w/w portalu ogłosi dniem żałoby. Wolnym od pracy.

Informacja, która doprowadziła do tak skrajnych sytuacji znajduje się pod tym linkiem.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.