Pigułka „dzień po” dostępna tylko w wyjątkowych okolicznościach. Idą zmiany.

0
2186
źródło pixabay.com (CC0)

Prezydent podpisał nowelizację ustawy dotyczącej dostępności pigułek dzień po. Kobieta chcąca skorzystać z antykoncepcji awaryjnej, przed jej zakupem, będzie musiała udać się do specjalisty celem wystawienia odpowiedniego dokumentu.

Badania przeprowadzone przez niezależne instytuty jednogłośnie potwierdziły, że nastolatki łykają pigułki „dzień po” jak cukierki. Nawet kilka razy w tygodniu.

Przedstawione przez naukowców liczby sformułowały tezę, która opisuje potencjalny wzrost urodzeń wprost proporcjonalnie do czasu odebrania młodym kobietom prawa do antykoncepcji awaryjnej.

Dzięki protestom społecznym ustawodawca zostawił furtkę potrzebującym stawiając znak równości między ludźmi.

Kobiety potrzebujące wsparcia po odbyciu nieprzerywanego stosunku pozamałżeńskiego mogą skontaktować się z najbliższą parafią celem złożenia prośby o modlitwę.

W niektórych, wyjątkowych sytuacjach proboszcz może udzielić aktu łaski wypisując receptę na zakup tabletek.

Do tego celu powstanie specjalny cennik określający kwoty pobierane przez funkcjonariuszy podczas pełnienia powierzonej misji.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.korytkowo.pl to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Polub nas na fejsbuku