Państwo Islamskie ma kandydata na „Człowieka Roku” magazynu „TIME”

0
1545
źródło TIME.com

Człowiek Roku tygodnika „Time” to nagroda przyznawana od 1927 przez redakcję tygodnika „Time” człowiekowi, grupie ludzi, maszynie lub idei, która w minionym roku miała największy wpływ na wydarzenia na świecie. W pozytywnym lub negatywnym znaczeniu.

W tym roku trzy nominacje zaskoczyły czytelników i fanów magazyny. Są nimi Abu Bakr Al-Baghdadi (przywódca Państwa Islamskiego), Adolf Hitler (Wódz Niemiecki) oraz Józef Stalik (Monarcha Związku Radzieckiego).

W tym roku decydować o nagrodach będą wyłącznie czytelnicy. SMSowy konkurs przeprowadzony będzie na zasadzie podobnej do Eurowizyjnej – widzowie wysyłają smsy pomijając kandadata ze swojego kraju.

Abu Bakr al-Baghdadi. Przywódca sunnickiej organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie w Iraku i Lewancie (ISIL) oraz samozwańczy kalif Państwa Islamskiego, które obejmuje okupowane przez jego organizację terytoria północno-wschodniej Syrii oraz zachodniego Iraku.
Za głowę Al-Baghdadiego (lub informacje, które doprowadzą do jego schwytania) wyznaczono nagrodę w wysokości 10 milionów dolarów.

Adolf Hitler. Niemiecki polityk pochodzenia austriackiego, kanclerz Rzeszy od 30 stycznia 1933, Wódz i kanclerz Rzeszy od 2 sierpnia 1934 (łącząc stanowiska prezydenta i kanclerza Rzeszy), przywódca Narodowo-Socjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP).
Żaden dokument nie potwierdza, by Hitler wydał rozkaz rozpoczęcia zagłady Żydów czy w ogóle wiedział o holokauście. 

Józef Stalin. Radziecki polityk pochodzenia gruzińskiego, formalnie pełniący obieralne, kadencyjne funkcje sekretarza generalnego KPZR i jej poprzedniczek oraz premiera ZSRR, a faktycznie dożywotni dyktator Związku Radzieckiego, posiadający nieograniczoną władzę.
Zamordował 50 milionów ludzi. Uważany za bohatera narodowego bloku wschodniego.

źródło - BBC.com Flickr.com/Flickr.com
źródło – BBC.com Flickr.com/Flickr.com

Głosować będzie można już niebawem! Nagrodą dodatkową przyznawaną przez jury ma być odznaczenie Bohatera Narodowów Zjednoczonych oraz Krzyż Kawalerski prezes Biedronki.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.