Obniżki emerytur obejmą funkcjonariuszy SB: „nie wiemy jak teraz żyć”

0
1490
źródło pixabay.com (CC0)

Rząd wielokrotnie pokazał, że obietnice rzucane wyborcom to nie dym. Postanowiono, przegłosowano i zapewniono, że wszyscy „czerwoni oprawcy” dostaną obniżki emerytur! Zaskoczenie wśród byłych funkcjonariuszy osiągnęło zenit!

Kolejna decyzja, którą podjęliśmy w duchu sprawiedliwości społecznej. Tylko w ten sposób mogliśmy udowodnić, że podczas obrad okrągłego stołu ubecja nie dogadała się z solidarnością. Stłamsimy wszystkich oprawców udowadniając tę tezę – krzyczeli politycy.

Przerażeni funkcjonariusze przygotowują się do występów ulicznych na wzór tych, które sami tłumili. Listy z prośbą o odwołanie decyzji do kancelarii Prezydenta, Pani Premier oraz ministrów wpływają setkami każdego dnia.

Emerytowali SBcy twierdzą, że służyli poprzedniemu ustrojowi najlepiej jak potrafili. Teraz, po latach misji skazywani są na śmierć głodową. Obdarci z honoru i dumy.

Ministerstwo Finansów potwierdziło decyzję posłów.

W ramach odebrania nienależnych świadczeń, emerytowani funkcjonariusze SB nie otrzymają waloryzacji emerytur za rok 2016. Wstrzymujemy jednorazowe wypłaty, które w kwotach od 50 do 400 pln mogły poważnie zagrozić budżetowi RP – mówi rzecznik MF.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.