Nieważne kto wygra. Prezydent da nam piękny prezent!

0
1637

Wybory parlamentarne 2015 roku zakończą się już o 21.00. O tej godzinie ruszy studio powyborcze a pierwsi przedstawicie partii otwierać będą szampany lub ocierać łzy goryczy. Jakkolwiek wyborcy nie zagłosują, Prezydend RP Andrzej Duda ogłosił, że celem zacieśnienia więzi wśród społeczeństwa przeniesie Pomnik Smoleński z Kałkowa do Warszawy.

źródło wiadomosci.onet.pl
źródło wiadomosci.onet.pl

Wykonany ze stali i betonu, model tupolewa w skali 1:2,5 stoi aktualnie w Kałkowie przy sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Niektórzy uważają go za dumę okolicy, inni nieco mniej przychylnie na niego patrzą. Za to wszyscy, choć z różnych pobudek cieszą się, że pomnik zmieni miejsce pobytu. Niebawem stanie przed Pałacem Prezydenckim!

 

Pomnik z Kałkowa to jeden z pierwszych monumentów pokazujących oddanie narodu względem strasznej historii, która miała miejsce. Dzięki przeniesieniu pomnika turyści oraz osoby wierzące będą mogły oddawać cześć parze Prezydenckiej w samym centrum stolicy – powiedział Szef biura dyplomatycznego Prezydenta RP.

Przeciwnicy pomnika, często mieszkańcy miejscowości przylegających z Sanktuarium zapowiedzieli, że do Warszawy sami zawiozą dzieło i nie będą chcieli za to wynagrodzenia.

Pomnik jaki jest – każdy widzi. Trzymamy kciuki za powodzenie transferu a Prezydentowi za pomysł i kreatywne połączenie narodu we wspólnej rzeczy.

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.