Święta to czas, w którym rodzina spotyka się przy wspólnym, wigilijnym stole. Wszyscy składają sobie życzenia. Wreszcie telewizor do posiłku nie szumi serialami, a delikatnie wydobywa się z niego kolęda. Święta Bożego Narodzenia to czas wybaczania, przyjaźni, miłości i szczęścia dla wszystkich żywych stworzeń. Za wyjątkiem karpia.
Zacznijmy od szybkiej definicji ściągniętej z wikipedi. Karp (Cyprinus carpio) – gatunek słodkowodnej ryby z rodziny karpiowatych (Cyprinidae). Hodowany i poławiany na dużą skalę jako ryba konsumpcyjna.
A teraz kilka sposobów na to jak zamordować karpia, aby przyrządzić z niego galaretkę, pieczystą czy też smażoną potrawę. Tekst wyłącznie dla osób pełnoletnich!
Ukamienowanie – kara śmierci polegająca na obrzucaniu ofiary kamieniami przez (najczęściej) grupę ludzi.
Przykład – kładziemy karpia w przedpokoju i rzucamy w niego cegłą. W warunkach w których nie mamy cegły – rzucamy pantoflami do momentu aż ustaną oznaki życia.
Powieszenie – kara śmierci polegająca na założeniu na szyję pętli zaciskającej się pod ciężarem ciała.
Przykład – wyjmujemy karpia z wanny. Wieszamy go na sznurku do pieczenia mięs lub na krawacie. Krawat może być biało czerwony.
Uduszenie – kara śmierci polegająca na duszeniu przy pomocy rąk, sznurka lub garoty.
Przykład – kładziemy karpia na desce do krojenia. Zaciskamy na nim nasze dłonie i zaczynamy ściskać. Czynność dla pewności powtarzamy. Zawsze możemy użyć do pomocy np. sznurówek.
Ścięcie – kara śmierci polegająca na odcięciu głowy od reszty ciała.
Przykład – kładziemy karpia na stole. Robimy zamaszysty zamach nożem i odcinamy głowę.
Rozstrzelanie – kara śmierci polegająca na uszkodzeniu ciała (organów) poprzez pojedynczy lub wielokrotny strzał.
Przykład – podwieszamy karpia na drzwiach od łazienki. Strzelamy z wiatrówki do uzyskania efektu.
Zagazowanie – kara śmierci polegająca na oddaniu istoty do komory z trującym gazem.
Przykład – Wrzucamy karpia do wanny i pozwalamy mu się przez tydzień zaszlamić. W sytuacji pływania ryby bokiem możemy uznać, że osiągnęliśmy sukces.
Rażenie prądem – poddajemy istotę uporządkowanym ruchom ładunków elektrycznych.
Przykład – Wrzucamy suszarkę do wanny z karpiem.
Utopienie – kara śmierci polegająca na całkowitym zanurzeniu istoty i odcięcie dostępu do tlenu.
Przykład – wrzucamy kilka karpi do niewielkiego zbiornika z wodą np. garnka, miski czy wiaderka.
Zrzucenie z wysokości – kara śmierci polegająca… na zrzuceniu ofiary z wysokości.
Przykład – podrzucamy (nie łapiąc!) karpia do momentu zgonu.
Oprócz tradycyjnych metod zagłady możemy stosować również: ukrzyżowanie, spalenie na stosie, łamanie słoniem, ćwiartowanie żywcem, nabicie na pal, rozerwanie końmi, powieszenie na haku (za żebro-ość?), ugotowanie (zwykle w oleju), obdarcie ze skóry, zagłodzenie, rozszarpanie i pożarcie przez zwierzęta (np. lwy, psy), zmiażdżenie czy łamanie kołem.
Jeżeli stosowałeś którąś z powyższych metod prosimy położyć rękę na blacie kuchennym. Odliczyć do dziesięciu i wbić sobie w nią widelec. Przyjemnie? Pewnie nie. Ryba też czuje. Jeżeli już ma dojść do mordu starajmy się nie potęgować jej cierpienia.
źródło, inspiracja i zerżnięcie tekstu z wikipedia.org
Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.