Mieszkaniec nakrył księdza w aucie z nastolatkiem. Sprawą zajął się episkopat!

0
1473
źródło pixabay.com (CC0)

Lokale media wpadły na trop sprawy, która w mgnieniu oka poruszyła cały kraj. Mieszkaniec Głogowa nakrył w zaparkowanym w odludnym miejscu aucie księdza na randce z 16-letnim chłopcem!

„Głos Głogowa” który jako pierwszy opisał całą sprawę domniemywa, że wyłącznie przypadkowe wykrycie przez świadka uchroniło chłopca przed gwałtem. Według zeznań obserwatora w samochodzie leżały prezerwatywy i żel nawilżający.

Zachowanie księdza jest oburzające, niedopuszczalne i obrzydliwe. – twierdzą sami duchowni.

Sprawą zajęła się prokuratura. Oddzielne śledztwo prowadzi episkopat.

Zamiar stosowania antykoncepcji nie sprawia nieważności sakramentu święceń, ale taka postawa jest niegodziwa. Jeżeli bliscy świadomie i dobrowolnie podejmują taką decyzję, będącą ciężkim grzechem, stanowią przeszkodzę dla działania łaski. – czytamy w oświadczeniu biskupów.

Sprawę stara się łagodzi duchowny, który przyrzekł, że stroni od kondomów a z chłopcem chciał wyłącznie porozmawiać o ich szkodliwości.

Jeżeli informacje o używaniu przed duszpasterza antykoncepcji się potwierdzą grozi mu kara kościelna zgodna z Kodeksem Prawa Kanonicznego.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.korytkowo.pl to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Polub nas na fejsbuku