Lubisz bezpieczny seks? To lepiej przestań. Rząd podniesie cenę prezerwatyw.

5
8435
źródło pixabay.com (CC0)

Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o wprowadzeniu dodatkowego podatku obejmującego produkty antykoncepcyjne. Lepiej kupić gumki na zapas. Ich cena wielokrotnie się zwiększy!

Aktualna akcyza na prezerwatywy nie przekracza procentu ceny całej paczki. Po nowelizacji ustawy cena netto opakowania gumek może się zwiększyć nawet 12-krotnie.

Podwyżki oznaczają, że najtańsze gumki będą kosztować około 35 pln za paczkę (trzy sztuki) a najdroższe ponad 100 pln!

Realizacja projektu wprowadzenia dodatkowej akcyzy leży na sercu rządu. Politycy mówią o upieczeniu dwóch pieczeni przy jednym ogniu.

Wpływy do budżetu, wynikające z wprowadzenia w życie nowej ustawy, mogą opiewać na kwotę 10 miliardów złotych. Kwotę, która częściowo zostanie zwrócona społeczeństwu w postaci programów socjalnych.

Politycy wspominają również o wzroście urodzeń dzięki zmniejszeniu dostępności środków antykoncepcyjnych.

Zdaniem ekspertów wzrost cen będzie oznaczał, że sprzedaż kondomów zacznie spadać i coraz więcej klientów sięgnie po niekonwencjonalne produkty antykoncepcyjne – zwierzęce jelita, torebki foliowe, dętki od roweru etc.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.korytkowo.pl to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Polub nas na fejsbuku

5 KOMENTARZE

  1. A przy okazji przybędzie nam parę procent więcej zarażonych HIV i innymi cudami, przed którymi ta prezerwatywa chroni. Przybędzie nam też młodocianych matek, bo 16 latek 35PLN na paczkę prezerwatyw nie wyda. Zamknijmy też laboratoria testujące. Nie będzie można sprawdzić, nie będzie tematu. Po 9 miesiącach samo się urodzi, albo zejdzie się na nieleczone AIDS. Szybkich testów z krwi typu Quickhivtest próżno szukać w aptekach. Z resztą apteki też ograniczamy, aby ludzie leków za dużo nie jedli.