Krystyna Pawłowicz ma problem z… ptaszkiem!

0
1937

Najbardziej znana wyszukiwarka internetowa Google, a przy okazji jeden z największych graczy korporacyjnych na świecie, chciała Polakom zrobić dobrze pokazując ptaszka. Niestety próby takiego działania zdenerwowały ambitną posłankę Krystynę Pawłowicz, która swoim wpisem na portalu społecznościowym Facebook zaalarmowała ornitologów!

Doodle to specjalnie przygotowywane przez Google grafiki, które przypominają najważniejsze wydarzenia oraz osoby z całego świata, jak i poszczególnych państw. Nie raz Google zaskoczyło swoją kreatywnością tworząc minigry, filmy i inne wciągające rozwiązania dla użytkowników.

Tym razem Doodle Google chciałby zrobić obywatelom państwa znad Wisły dobrze pokazując ptaszka. Ptaszek jaki jest każdy widzi – jego upierzenie jest głównie białe, z czarnymi piórami na skrzydłach. Dorosłe ptaki mają długie czerwone nogi oraz długie spiczasto zakończone czerwone dzioby i mierzą średnio 100–115 cm od czubka dzioba do końca ogona, ze skrzydłami o rozpiętości 155–215 cm.

W obronie Bocianów jako międzynarodowego znaku Polski stanęła rzesza ornitologów.

Bociany niezaprzeczalnie kojarzą nam się z Polską. Gniazdują przecież w wielu polskich gospodarstwach. Choć żyją blisko ludzi, wciąż pozostają ptakami tajemniczymi, a nasza wiedza o nich często ogranicza się do mitów i ludowych podań. Szczególnie wśród niektorych polityków… – możemy przeczytać na portalu infowire.pl

Rozwiązanie problemu z ewentualnymi problemami w przyszłości znalazła firma Google.

Co roku, kiedy zima zbliża się na południową półkulę, bociany ruszają na północ. Ich podróż jest spektakularna. Pokonują tysiące kilometrów ponad wzburzonymi morzami i ścigając słoneczne lato. Jedna czwarta z nich kończy lot w jednym konkretnym miejscu – w Polsce. Polska, której niepodległość wspominamy co roku w listopadzie, jest domem dla 40 tysięcy par bocianów. To więcej niż gdziekolwiek na świecie. Dziś świętujemy różnorodność, wolność i naturalne bogactwa Polski. Jeżeli Polakom się to nie podoba w przyszłym roku przygotujemy Doodle z ukochaną przez obywateli Bocianego raju, Krystynę Pawłowicz – czytamy w Google News

Poniżej prezentujemy propozycję grafiki, która pojawi się Polskim Internautom 11 listopada 2016 roku!

źródło - google
źródło – google

źródło – TVN24.pl

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.